Faydalı Yiyecekler

Yiyeceklerin Faydaları

İş Güvenliği Kursu Kayıt Formunu Doldurup Gönderin Size En İyi Fiyat Teklifini Sunalım.
Aşağıdaki formu doldurup "FORMU GÖNDER" butonuna basınız.
Lütfen bekleyin...

2017 İş Güvenliği Sınavı Ne Zaman?

İş güvenliği tehlikeli olsun olmasın her türlü işte gerekli ve önemli bir durum oluşturmaktadır. İş güvenliği hem işin daha profesyonel ve sağlıklı şekilde ilerlemesini sağlarken hem de çalışan kişilerin can güvenliğini sağlayan bir çalışma sistemi sunmaktadır. İş güvenliği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı denetimlerinde ve bakanlık tarafından yetkilendirilen uzmanların çalışmaları ile gerçekleştirilmektedir. Son dönemlerde üzerinde daha fazla durulan iş güvenliği kişiler için de oldukça avantajlı meslek dallarından birini oluşturmaktadır.

Hem özel hem de devlete bağlı birçok farklı iş güvenliği kursu, okulu ve eğitim merkezi bulunmaktadır. Kısa süren bir eğitim aşamalarından sonra iş güvenliği uzmanlığı sertifikaları ve belgeleri alınmaktadır. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan kişiler ile belli iş güvenliği eğitimi alan kişiler iş güvenliği sınavlarına girerek bu yetki belgesine ulaşmış olurlar.

İş güvenliği uzmanlığı ve iş yerlerindeki güvenlik önlemleri yasal bir zorunluluk olmasının yanında aslında insani ve vicdani bir durumdur. İşçilerin ve tüm iş alanlarının güvenliğinin sağlanmasında etkili olan iş güvenliği uzmanları birçok açıdan iş yerlerinde farklılık sağlamakla birlikte işin kalitesini ve sürekliliğini de sağlamaktadır. Üretim aşamalarında hem işçilerin, hem işin hem de çevrenin güvenliği için hizmet verecek olan iş güvenliği uzmanları belli sınavlardan geçerek bu yetkililik belgesini almaya hak kazanacaktır.

2017 İş Güvenliği Sınav Tarihi

ÖSYM tarafından yapılacak olan iş güvenliği sınavlarında başarı gösteren adaylar aldıkları puan türüne göre seçim yapmakta ve sonrasında da iş güvenliği uzmanlığı kadrosuna girecekleri alanlarda bir diğer özel sınava da tabi tutulmaktadır. Peki, 2017 iş güvenliği sınavı ne zaman? Bu soru aslında sınava girecek olan herkesin merak ettiği bir konu olmaktadır. İş güvenliği sınav tarihleri ÖSYM internet sitesi üzerinden ulaşılacağı gibi yazımızın içerisinde de bu sınav tarihi belirtilecektir.

İş güvenliği sınav tarihlerini açıklamadan önce sınavın başvuru süreçlerine ve başvuru tarihlerine bakmak daha doğru olacaktır. 2017 iş güvenliği ve iş sağlığı sınavı başvuru tarihleri 28 Şubat – 8 Mart 2017 tarihleri arasında internet üzerinden online olarak gerçekleştirilebilecektir. Adaylar sınav harçlarını yatırdıktan sonra tüm sınav bilgilerini ve sınav giriş belgelerini internet üzerinden temin edebilmektedir. ÖSYM sitesine şifreniz ile veya e – devlet sistemi üzerinden şifre ile tüm sınav bilgileri eksiksiz şekilde edinilebilmektedir. 2017 iş güvenliği sınavı ne zaman? Sorusuna gelecek olursak sınav takviminde karşımıza çıkan tarih 29 Nisan 2017 olmaktadır. İş güvenliği ve iş sağlığı sınav takviminde 29 Nisan günü saat 9.30’da sınavın gerçekleşeceği adaylara duyurulmuştur.

İş güvenliği sınavı Türkiye genelinde değil sadece bazı bölgelerde uygulanmaktadır. Her bölge için ulaşımın en kolay şekilde sağlanacağı konumlar tercih edilmektedir. 29 Nisan’da uygulanacak olan iş güvenliği sınavı sınav merkezleri ise şu şekilde olacaktır. Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul-1, İstanbul-3, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde sınavlar gerçekleştirilecektir. Ancak 1000 sayısından az olan sertifika bölgelerindeki sınavlar ise direkt olarak Ankara’da uygulanacaktır. Sınava girecek olan adayların yaşadığı bölgede eğer 1000 kişinin altında sertifika programı varsa bu kişiler Ankara’ya gelerek burada sınava girecektir.

2017 İş Güvenliği Sınavı Hangi Tarihte Yapılacak?

Sınavların başvuruları internet üzerinden bireysel olarak gerçekleştirilecektir. Ancak internet üzerinden bireysel şekilde başvuru hakkı bulunmayan adaylar , başvuruların yapılacağı tarih aralığında, eğitim, görev, tedavi gibi nedenlerle yurt dışında bulunanlar da başvuru merkezlerine bizzat gitmesi mümkün olmayan adaylar sınava sadece Ankara’da girebilecektirler. Bu adaylardan sınava girişlerde pasaportları istenecektir. Bu şekilde sınava girecek olan adaylar pasaport dışında hiçbir kimlik belgesi ile sınava giremezler ve pasaportları kesinlikle sınav süresince yanlarında olması gerekmektedir.

Kimlerin sınava katılacağı, sınavın nasıl ve ne şekilde olacağı ile ilgili tüm bilgiler sınav başvuruları başlamadan önce genel müdürlük tarafından internet sitesi üzerinden duyuru yapılacaktır. Yayınlanacak olan ilanda tüm sınav katılım koşulları ayrıntılı olarak bildirilecek ve adayların da bu ilana harfiyen uyması istenecektir. Sınav başvurusu bulunan adaylar öncelikle genel müdürlük tarafından belirlenecektir. Genel müdürlük bu belirlemelerde sınava girecek olan adayların gerekli şartları taşıyıp taşımadığı üzerinde duracaktır. Genel müdürlük sınava girecek olan adaylar arasında eleme yaptıktan sonra sınava girmesinde herhangi bir sorun bulunmayan adayları direkt olarak ÖSYM merkezine bildirecektir. Bu aşamadan sonra T.C kimlik numaraları ÖSYM’ye bildirilen adaylar direkt olarak ÖSYM sistemi üzerinden başvurularını yapacak ve sonra da ekranda görülen sınav ücretlerini yatırarak sınav başvuru işlemlerini tamamlamış olacaktırlar.

Sınava ilişkin tüm bilgiler ile sınav için uygulanacak olan tüm ilke ve kurallar hem ÖSYM sitesinde hem genel müdürlük sitesinde hem de birçok farklı internet adresinde kılavuz olarak yayınlanmaktadır. Sınava başvuru yapmadan önce adayların bu kuralları ve kılavuzları ayrıntılı bir şekilde incelemesi en doğru yol olacaktır. 2017 iş güvenliği sınavı ne zaman sorusunda öncelikle sınav tarihinden daha önemli olan nokta ise sınava girmeye hak kazanan adayların nitelikleri olacaktır. Sınava nerede gireceğiniz, sınav giriş belgeleri, sınav harçlarının nereye yatırılacağı gibi tüm konuları sınav giriş kılavuzundan detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Sınav başvuruları yapmadan önce kriterlerinizi belirleyin ve hangi kriterlerde başvuru yapacağınızdan emin olun.

Henüz yorum yazılmamış.

Bir cevap yazın

info@isguvenligikursu.net