İşyeri Hemşireliği Kursu

İşyeri Hemşireliği Kursu / Diğer Sağlık Personeli Kursu almak istiyorsanız hemen Yeni Uzman Akademi’yi arayın. Yeni Uzman Akademi olarak A,B,C sınıfı iş güvenliği kursu, işyeri hemşireliği kursu vermekteyiz.

İşyeri Hemşiresi / Diğer Sağlık Personeli (DSP) Ne Demektir?

İşyeri Hemşireliği Kursu eğitimleri Çalışma Bakanlığı’nın 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince; işyerlerinde çalışanların iş sağlığı ve güvenliğinin kontrol edilmesi ve yine var olan çalışma şartlarının iyileştirilmesi için işverenin istihdam etmesi gereken personele verilen isimdir.

İşyeri Hemşireleri (DSP)’nin Görevleri Nelerdir?

– İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışırlar.

– Gerekli veri toplar ve gerekli kayıtları tutarlar.

– Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olurlar.

– İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışırlar.

–  Çalışanların sağlık eğitiminde görev alırlar.

– İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde işyeri hekimiyle birlikte hareket ederler.

– İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütürler.

–  İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlarlar.

Hangi Bölüm Mezunları Diğer Sağlık Personeli Olabilir?

İşyeri Hemşiresi kursu (DSP) olarak görev almak isteyenlerin öncelikle;

Hemşirelik

Acil Tıp Teknisyenliği

Sağlık Memurluğu

Çevre Sağlığı Teknisyenliği Bölümlerinden mezun olmaları gerekir.

Yukarıdaki bölümlere ait diploma sahipleri gerekli eğitimleri almaları ve ÖSYM tarafından yapılan DSP Sınavlarında başarılı olmaları sonrasında Diğer Saağlık Personeli / İş Yeri Hemşiresi unvanı alırlar.

İşyeri Hemşireliği Kursu Eğitimleri

Çevrimdışı Eğitim: Asenkron  / offline isimleri ile de bilinen bu program Yeni Uzman Akademi sayfasına daha önceden yüklenmiş olan eğitimlerin kursiyerlerimiz tarafından diledikleri zaman aralığında derslere katılabilecekleri şekilde düzenlenir. Bu eğitimlerin süresi 45 saattir. Eğitimler 8 günlük bir periyotta gerçekleştirilir.

Çevrimiçi Eğitim: Senkron / online isimleri ile de anılan bu desler Yeni Uzman Akademi eğiticileri tarafından zoom programı üzerinden verilir. Yeni Uzman Akademi’de canlı dersler günde en fazla 6 saat olacak şekilde düzenlenir. Bu eğitimlerin toplam süresi 45 saattir. Eğitimler 8 günlük bir periyotta gerçekleştirilir. Eğitimler 09/15 saatleri arasında ve 15/21 saatleri arasında olmak üzere iki farklı grupta gerçekleştirilir. Kursiyerlerimiz kayıt esnasında hangi saatler arasında eğitim almak istediklerini kendileri belirleyebilirler. Dersler kayıt altına alındığından, kursiyerimiz diledikleri zaman ders videolarına Yeni Uzman Akademi sayfası üzerinden ulaşıp tekrar yapmaları da mümkündür.

İşyeri Hemşireliği Kursu  ( DSP ) Sınavları

İşyeri hemşireliği sınavları ÖSYM’nin Çalışma Bakanlığı tarafından yetkilendirmesi ile gerçekleştirilir. Katılımcıların 50 çoktan seçmeli sorudan oluşan sınava katılarak en az 30 doğru yanıt vermeleri gerekir. Her sorunun doğru cevabı 2 puan olarak değerlendirilir. Puanlama ise doğru soru sayısı üzerinden verilir. Yanlış cevaplandırmalar puanlama sisteminde dikkate alınmaz.

Sınavda başarılı olan katılımcılara sertifikaları, Çalışma Bakanlığı tarafından e – sertifika olarak verilir. Sertifika e- devlete işlenen adaylar İşyeri Hemşiresi (DSP) olarak görev alabilirler.

İşyeri hemşireliği sınavında başarısız olan adaylar tekrar kurs almalarına gerek olmadan ÖSYM sınav işlemlerini gerçekleştirerek sonraki sınavlara yeniden girebilirler. ÖSYM tarafından sınav başvuru sayısında kısıtlama yapılmaz.

Yeni Uzman Akademi Hep Farklı Hep Kaliteli

Yeni Uzman Akademi Eğitim Merkezi 2013 yılında Çalışma Bakanlığınca yetkilendirmiş eğiti kurumudur. Ülkemizin 5 farklı şehrinde 6 şube ile İSG Eğitimleri alanında hizmet vermektedir.

Yeni Uzman Akademi eğitimlerini, her biri alanında söz sahibi olan eğitimcilerin rehberliğinde sürdürmektedir. Ayrıca eğitim kurumumuz pandemi döneminde yüz yüze (örgün) eğitim programlarını online eğitime taşıyarak, iş yeri hemşiresi olmak isteyen tüm katılımcıların internete erişilebilen her yerden eğitimlerini takip etmesini sağlayarak eğitim alanını oldukça geniş bir alana yaymıştır.

Yeni Uzman Akademinin tek gayesi eğitimlerinde, katılımcılarının işyeri hemşireliği kursu sınavında başarılı olmasını sağlamak olduğu gibi aynı zamanda katılımcılarının iş hayatlarına atıldıklarında sahip olmaları gereken tüm donanıma sahip olmalarını sağlamaktır.

İşyeri Hemşireliği Kursu eğitimleri boyunca kursiyerleri ile birlikte hareket eden ve onlardan gelen talepleri de yerine getirmeye gayret gösteren kurumumuz; tüm kursiyerlerine sınava yönelik rehber ders kitabı ve deneme sınavı kitaplarını adreslerine göndermekle beraber sınav öncesi düzenlediği soru çözüm programları ile de kursiyerlerinin sınav maratonunda bir adım daha öne geçmelerine katkı sağlar.

Yeni Uzman Akademi sayfasından yayınlanan dijital ders notları ve denemeler ile sınava hazırlanan tüm adaylara ücretsiz olarak rehberlik etmektedir.

Diğer Sağlık Personeli / İş Yeri Hemşireliği sınavlarına hazırlanan tüm adaylar https://yeniuzmanakademi.com/isyeri-hemsireligi-ders-notlari linkinden eğitim notlarına ve online deneme sınavlarına ücretsiz olarak ulaşabilir.

Ayrıca başta instagram olmak üzere sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, iş ilanları başta olmak üzere sektördeki gelişmeleri de takip edebilirsiniz.

Eğitim bir hak; Yeni Uzman Akademili olmak ise bir ayrıcalıktır. Siz de ayrıcalıklı olmak isterseniz, kariyer yolunda beraber yürüyebiliriz.